Pondelok, 24. január 2022. Meniny má Timotej, Timon, Tímea, zajtra Gejza.

Svoje dieťa odhodili do priekopy: Spravodlivosť si ich našla aj po troch desaťročiach

Hrob dievčatka v Suévres, ktoré pred troma desaťročiami našli mŕtve v priekope pri francúzskej diaľnici A10 v blízkosti mesta Blois v strednom Francúzsku.Galéria fotiek (1)
Hrob dievčatka v Suévres, ktoré pred troma desaťročiami našli mŕtve v priekope pri francúzskej diaľnici A10 v blízkosti mesta Blois v strednom Francúzsku.
Zdroj: TASR/AP

PARÍŽ - Rodičov štvorročného dievčatka, ktoré pred troma desaťročiami našli mŕtve v priekope pri francúzskej diaľnici, predbežne obvinili z vraždy. Tento odložený prípad pomohli znovu otvoriť testy DNA, informoval vo štvrtok francúzsky prokurátor Frédéric Chevallier.


Telo vtedy neidentifikovaného dievčaťa sa našlo v auguste 1987 v priekope pri diaľnici A10 v blízkosti mesta Blois v strednom Francúzsku. Dievčatko, ktorého zohavené telo malo znaky dlhodobého týrania, bolo potom vo Francúzsku známe ako "malá mučeníčka od A desiatky". Jej fotografiu rozposlali úradom v 30 krajinách celého sveta, napísala agentúra AP.

Prokurátor Chevallier z Blois vysvetlil, že zvrat v prípade, ktorý bol pre úrady dlhé roky záhadou, bol možný "vďaka vývoju vedy a DNA". Rodičov, ktorí sú obaja šesťdesiatnici, identifikovali a vystopovali náhodou - pomocou vzorky DNA ich syna, ktorú vyšetrovatelia analyzovali v nesúvisiacom prípade v roku 2016. Na základe zhodných výsledkov testov ho vyhlásili za brata mŕtveho dievčatka, uviedol Chevallier.

Rodičov zatkli francúzske úrady v utorok. "Inass Touloubová má konečne meno," vyhlásil prokurátor. Dievčatko sa narodilo v júli 1983 v pobrežnom meste Casablanca v Maroku a bolo tretím zo siedmich detí.

Otec povedal, že sa mu "uľavilo", že ho zatkli. "Bál sa totiž svojej manželky a žil pod jej nadvládou," dodal prokurátor. Matka si pri opise udalostí pred úradmi protirečila, raz im dokonca tvrdila, že dievča stále žije, uviedol prokurátor.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články