Trump reaguje na urážky od herca de Nira: Zobuď sa, opilec! | Topky.sk

Piatok, 19. október 2018. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Trump reaguje na urážky od herca de Nira: Zobuď sa, opilec!

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci
13.06.2018 10:10

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump reagoval na urážku, ktorú mu vo svojom verejnom vystúpení na nedeľňajšom slávnostnom odovzdávaní divadelných cien Tony Awards v New Yorku adresoval americký herec Robert de Niro.


De Niro vtedy prišiel na javisko a bez akéhokoľvek predslovu povedal: "Chcem povedať len jedno. Do r... s Trumpom!" Za jasotu a ovácií publika, ktoré tvorili divadelní herci, režiséri a producenti, de Niro dodal: "Toto už viac neznamená 'Preč s Trumpom!', toto znamená 'Do r... s Trumpom.'"

Trump v reakcii na to označil De Nira za jedinca s "veľmi nízkym IQ", ktorý "vo filmoch dostal veľa rán do hlavy od skutočných boxerov". Podľa agentúry DPA z Trumpovej strany šlo o zjavnú narážku na De Nirovu Oscarom ocenenú úlohu Jaka LaMottu vo filme Zúriaci býk.

Robert de Niro
Zdroj: SITA/Photo by Michael Zorn/Invision/AP

Prezident tweetoval svoju reakciu na De Nirove slová, keď sa vracal zo summitu so severokórejským vodcom Kim Čong-unom v Singapure. Napísal okrem iného, že sledoval De Nira na Tony Awards a "skutočne verí, že mohol byť opitý". Podľa jeho názoru si De Niro zrejme neuvedomuje, ako dobre je na tom americká ekonomika, aká nízka je nezamestnanosť v USA, kam sa začalo vracať aj mnoho spoločností podnikajúcich v zahraničí. "Zobuď sa, opilec," napísal Trump.       

Oscarový herec Robert de Niro už v minulosti niekoľkokrát zaujal voči Trumpovi kritické stanovisko, píše DPA. Deň po vystúpení na udeľovanie Tony Awards Trumpa opäť kritizoval za jeho vyjadrenia na adresu kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Trump totiž cez víkend na sociálnej sieti Twitter oznámil, že nepodporí záverečné vyhlásenie summitu krajín G7 v Kanade a odôvodnil to vyjadreniami premiéra Trudeaua k novým americkým clám. Prezident USA pritom nazval kanadského premiéra "neúprimným" a "slabým".  "Ospravedlňujem sa Justinovi Trudeauovi a ostatným ľuďom z G7. Je to odporné," dodal de Niro.


Galéria

Donald Trump Robert de Niro

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Guardian News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články