FOTO a VIDEO Letecké nešťastie na Kube: Zo 113 ľudí prežili len traja, bojujú o život | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

FOTO a VIDEO Letecké nešťastie na Kube: Zo 113 ľudí prežili len traja, bojujú o život

Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP
19.05.2018 21:57

HAVANA - Len tri osoby prežili v piatok nehodu lietadla prevádzkovaného kubánskymi aerolíniami Cubana de Aviación, ktoré sa zrútilo bezprostredne po štarte z letiska v hlavnom meste Havana do priľahlého poľa.V Havane sa zrútilo lietadlo: VIDEO Tragédia ihneď po štarte, zomrelo vyše stovky ľudí


Uviedol to kubánsky štátny denník Granma, ktorého správu prevzala agentúra DPA. Ako však medzitým uviedla agentúra AP, oficiálny počet zatiaľ nebol zverejnený. Podľa predošlých informácií sa v lietadle typu Boeing 737 nachádzalo 104 cestujúcich a deväťčlenná posádka. Uvedené tri osoby, ktoré boli nažive, previezli do nemocnice v kritickom stave.

Lietadlo smerovalo z havanského Medzinárodného letiska Josého Martího do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.

FOTO a VIDEO Letecké
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

FOTO a VIDEO Letecké
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

Okrem záchranárov, zdravotníkov a hasičov na miesto vyrazili aj viacerí predstavitelia kubánskej vlády vrátane nového prezidenta Miguela Díaza-Canela. Pri vraku lietadla sa začali zhromažďovať taktiež príbuzní cestujúcich, ktorých však požiadali, aby sa presunuli k letiskovému terminálu.

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Deamojh. Nemenovaný zamestnanec tejto spoločnosti, ktorého citovala AP, potvrdil, že ide o jedno z jej lietadiel a dodal, že z Mexika pochádzalo aj šesť členov posádky.

FOTO a VIDEO Letecké
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

FOTO a VIDEO Letecké
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

Mnoho svojich starších strojov dopravca Cubana de Aviación v posledných mesiacoch vyradil pre technické problémy. Piatkové letecké nešťastie bolo na Kube už tretím vážnym incidentom tohto druhu od roku 2010.

Pasažieri boli hlavne Kubánci

Väčšinu cestujúcich havarovaného kubánskeho lietadla kubánskych aerolínií, ktoré sa v piatok zrútilo bezprostredne po štarte z letiska v hlavnom meste Havana, tvorili Kubánci. Informuje o tom agentúra DPA

Tri ženy v kritickom stave

Piatkovú haváriu lietadla v kubánskej Havane prežili tri ženy, ktoré sú však v kritickom stave. Informoval o tom riaditeľ havanskej nemocnice, kde ich hospitalizovali.

Na palube 39-ročného Boeingu 737-201 leteckej spoločnosti Cubana bolo 104 pasažierov, ktorí pochádzali prevažne z Kuby, a šesť členov posádky z Mexika. Medzi cestujúcimi bolo podľa kubánskych médií päť cudzincov, z nich dvaja pochádzali z Argentíny. Pri nehode zahynulo aj 20 duchovných evanjelikálnej cirkvi. Kubánske úrady už medzičasom informovali, že našli jednu z čiernych skriniek.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP,
VIDEO: Twitter/RT

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články