Potýčka v Zemanovom štábe bola iba priestupkom, vyhodnotila polícia | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Potýčka v Zemanovom štábe bola iba priestupkom, vyhodnotila polícia

Potýčka v Zemanovom štábe
Potýčka v Zemanovom štábe, Zdroj: YouTube/ČT24
16.04.2018 22:50

PRAHA - Potýčku medzi novinármi a priaznivcami českého prezidenta Miloša Zemana vo volebnom štábe, ku ktorej došlo krátko po Zemanovom víťazstve v prezidentských voľbách, vyhodnotila polícia ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.


 Záležitosťou sa bude zaoberať správny úrad v Prahe. Konaním podnikateľa Karola Slezáka, ktorý udrel kameramana servera iDNES.cz, sa však zaoberať nebude. Jeho prípad polícia odložila, pretože Slezák vo februári zomrel. K incidentu došlo 27. januára vo volebnej centrále, kde Zeman so svojím štábom a sympatizantmi sledoval výsledky prezidentských volieb. Novinári tam natáčali a fotografovali kolaps bývalého redaktora novín Haló Milana Rokytku, ku ktorému neskôr prišli záchranári.

Zo záberov, ktoré žurnalisti neskôr zverejnili, je zrejmé, že Slezák a ďalší muž - podľa médií Zemanov priaznivec Jan Šolta - novinára vykazovali a vytláčali z miestnosti a nadávali im. Došlo aj k fyzickej zrážke. Slezák bol na akcii akreditovaný ako novinár. Syndikát novinárov ho po incidente vylúčil zo svojich radov za poškodenie prestíže a záujmov profesijného združenia. Muž sa neskôr ospravedlnil a uviedol, že v štábe konal pod vplyvom emócií.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: YouTube/ČT24

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články