FOTO Veľké protesty v Turecku: Podporovatelia opozície demonštrovali proti výnimočnému stavu | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

FOTO Veľké protesty v Turecku: Podporovatelia opozície demonštrovali proti výnimočnému stavu

Protesty v Turecku
Protesty v Turecku, Zdroj: SITA/AP Photo/Emrah Gurel
16.04.2018 21:55

ISTANBUL - Podporovatelia hlavnej opozičnej strany v Turecku usporiadali v pondelok demonštrácie po celej krajine, aby vyjadrili nesúhlas s pokračujúcim výnimočným stavom, vyhláseným po zmarenom pokuse o prevrat z júla 2016.


Okupačné protesty sa konali vo všetkých 81 tureckých provinciách, zatiaľ čo sa vláda prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana chystá predĺžiť tento týždeň výnimočný stav už po siedmykrát, informovala agentúra AP. Opozičná Republikánska ľudová strana (CHP) obviňuje vládu z toho, že zneužíva svoje výnimočné právomoci na obchádzanie parlamentu, nahlodávanie demokracie a prenasledovanie svojich kritikov. Vláda zase trvá na tom, že tieto právomoci potrebuje na to, aby dokázala zvládnuť pretrvávajúce bezpečnostné hrozby.

Protesty v Turecku
Zdroj: SITA/AP Photo/Emrah Gurel

Stovky podporovateľov CHP demonštrovali na ulici pri námestí Taksim v Istanbule, na ktoré im znemožnila prístup polícia. Po pokuse o prevrat z 15. júla 2016 zadržali v Turecku približne 50.000 ľudí a prepustili alebo postavili mimo služby viac než 160.000 príslušníkov armády a zamestnancov štátneho i súkromného sektora.

Protesty v Turecku
Zdroj: SITA/AP Photo/Emrah Gurel


Galéria

Protesty v Turecku Protesty v Turecku Protesty v Turecku

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Emrah Gurel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články