Kresťanskí bojovníci útočili na misiu OSN v Afrike: Jeden neprežil, veľké straty militantov | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Kresťanskí bojovníci útočili na misiu OSN v Afrike: Jeden neprežil, veľké straty militantov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ben Curtis, File
04.04.2018 07:01

NEW YORK - Prevažne kresťanskí bojovníci domobrany Anti-balaka napadli v utorok ráno základňu mierovej misie Organizácie Spojených národov (OSN) v Stredoafrickej republike (SAR). Ako informovala OSN, pri niekoľkohodinovej prestrelke prišiel o život mauritánsky príslušník mierovej misie a 11 ľudí utrpelo zranenia. Pri incidente tiež zomrelo 22 bojovníkov milícií.


Podľa hovorcu OSN Stéphanea Dujarrica militanti napadli dočasnú základňu OSN v meste Tagbara, ktoré sa nachádza necelých sto kilometrov severovýchodne od baníckeho mesta Bambari, a mierová misia tam už poslala posily.

Dujarric okrem toho uviedol, že mierová misia neskôr v utorok ráno nahlásila v Tagbara nález tiel 21 civilistov, vrátane žien a detí. Telá našli neďaleko kostola. Daných ľudí údajne zabili "tradičnými zbraňami".

Generálny tajomník OSN António Guterres odsúdil útok na mierovú misiu aj vraždy 21 civilistov, uviedol Dujarric. "Generálny tajomník vyzýva úrady v Stredoafrickej republike, aby tieto útoky vyšetrili a zodpovedné osoby postavili pred súd," povedal.

Vlna násilností medzi ozbrojenými náboženskými skupinami v SAR vypukla v roku 2013. V rokoch 2015 - 2016 bolo v krajine relatívne obdobie pokoja, vlani sa však násilie začalo opäť stupňovať.

 

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Ben Curtis, File

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články