Dráma pred domom veľvyslanca vo Viedni: Šialený útok na vojaka stál muža život | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Dráma pred domom veľvyslanca vo Viedni: Šialený útok na vojaka stál muža život

Zdroj: twitter/IrnaEnglish
12.03.2018 07:11

VIEDEŇ - Rakúsky vojak zastrelil útočníka s nožom, ktorý ho v nedeľu neskoro večer napadol pred rezidenciou iránskeho veľvyslanca vo Viedni. V noci na pondelok o tom informovala rakúska polícia.


Rakúsky občan vo veku 26 rokov náhle zaútočil na príslušníka rakúskej armády, ktorý bol umiestnený ako strážca pred rezidenciou vo viedenskom obvode Hietzing, necelú pol hodinu pred polnocou, uviedol policajný hovorca Harald Sörös pre agentúru APA. Vojak najskôr použil proti útočníkovi bezúspešne paprikový sprej, následne došlo ku krátkej potýčke. Strážca napokon trikrát vystrelil z pištole a útočníka zabil.

Vojakovi ošetrili reznú ranu na ramene a s ťažkým šokom ho previezli do nemocnice, dodal Sörös. Hovorca ministerstva obrany Michael Bauer zdôraznil, že vojak z povolania zjavne konal v súlade s predpismi.

Polícia uzavrela okolie miesta činu, ku ktorému došlo pred historickou vilou Blaimschein v súčasnosti vo vlastníctve Iránu. Súčasne nariadila posilnenie ochrany diplomatických objektov v celej rakúskej metropole.


Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: twitter/IrnaEnglish

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články