Pri americkom nálete v Sýrii zahynuli piati Rusi, oznámilo ruské ministerstvo | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Pri americkom nálete v Sýrii zahynuli piati Rusi, oznámilo ruské ministerstvo

Marija Zacharovová
Marija Zacharovová
Zdroj: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin
15.02.2018 15:17

MOSKVA - Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že päť Rusov prišlo o život pri americkom nálete v Sýrii. Ide o prvé oficiálne priznanie ruských obetí pri útoku, ktorý môže vniesť ešte väčšie napätie do rusko-amerických vzťahov, informuje agentúra AP.


Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová na štvrtkovom brífingu novinárom povedala, že piati ruskí občania boli zabití pri nálete USA vo východosýrskej provincii Dajr az-Zaur. Dodala, že nešlo o armádnych príslušníkov.

Zrážky v Dajr az-Zaure zo 7. februára sú prvým prípadom, keď ruskí bojovníci v Sýrii zahynuli pri americkom útoku, podľa predstaviteľov americkej armády zameranom na jednotky podporované sýrskou vládou. Moskva a Washington sa takémuto obávanému konfliktu v blízkovýchodnej krajine dlho snažili zabrániť, píše AP.

Do štvrtkového potvrdenia z Moskvy ruskí i americkí predstavitelia uvádzali, že nemajú informácie o ruských stratách pri bojoch v Dajr az-Zaure, ktoré nastali, keď provládne sýrske jednotky napadli pozície Spojenými štátmi podporovaných sýrskych kurdských bojovníkov. Nasledoval mohutný americký protiútok.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články