Švajčiarske lyžiarske stredisko je snehom odrezané od sveta: Hotely nemôže opustiť 13-tisíc hostí | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Švajčiarske lyžiarske stredisko je snehom odrezané od sveta: Hotely nemôže opustiť 13-tisíc hostí

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: TASR/Leo Duperrex/Keystone via AP
09.01.2018 13:20

ŽENEVA - Švajčiarske lyžiarske stredisko Zermatt v kantóne Valais je po výdatnom snežení odrezané od sveta a tamojšie hotely a chaty nemôže opustiť asi 13.000 hostí. Informovali o tom v utorok švajčiarske médiá s odvolaním sa na predstaviteľku lyžiarskeho strediska Janine Imeschovú.


Stredisko Zermatt na svojej webovej stránke uvádza, že príchody a odchody hostí nie sú momentálne možné. Upozorňuje tiež na možné výpadky v dodávkach elektrickej energie. Cesta vedúca do lyžiarskeho strediska je od pondelka rána uzavretá. Vlakové spojenie bolo prerušené v pondelok o 17.30 h SEČ, spresnila Imeschová. Podľa nej sú rekreanti pokojní, aj keď sa pre záľahy snehu nedá lyžovať, ani chodiť na túry. 

V Zermatte je pre turistov k dispozícii 13.400 postelí, z nich 7200 v hoteloch a 6200 v apartmánoch. Mestečko má okrem toho 5000 stálych obyvateľov. V utorok popoludní by mali vypraviť vrtuľník na let nad snehom zasypanou oblasťou. Na základe takto získaných faktov úrady rozhodnú o ďalšom postupe. V tejto časti Álp platí aj najvyšší stupeň varovania pred zosuvmi lavín. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Leo Duperrex/Keystone via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články