Narezaný strom spôsobil vlakovú nehodu: Na kmeni našli mrazivý odkaz | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Narezaný strom spôsobil vlakovú nehodu: Na kmeni našli mrazivý odkaz

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: FB/1.SKUPINA CESTOVÁNÍ VLAKEM ČD A S OSTATNÍMI DOPRAVCI.
07.12.2017 17:00

MLADÁ BOLESLAV – V prvý júlový deň tohto roku došlo k tragickej nehode. Medzi pražskými mestečkami Mladá Boleslav a Bakov nad Jizerou došlo k zrážke osobného vlaku s padnutým stromom na koľajniciach. Obrovský strom sa však nezrútil náhodne, polícia tvrdí, že ho úmyselne niekto narezal a vložil doň hrozivý odkaz.


„Momentálne nevieme potvrdiť, či ide o bežnú nehodu, zámernú provokáciu alebo teroristický čin,“ povedal Milan Chovanec, minister vnútra Českej republiky. Prešetrujú sa aj motívy teroristického charakteru, pretože polícia na mieste činu našla v strome odkaz. V kmeni stromu bolo českým písmom a s gramatickými chybami napísané „Alah je veľký.“ Protiislamský aktivista Martin Konvička nevylučuje, že mohlo ísť o atentát.

Na prípad dohliada Národná centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ SKPV), ktorá odmietla verejnosti poskytnúť ďalšie informácie o vyšetrovaní.

V čase nehody v júli bolo vo vlaku celkom deväť ľudí a nikto z nich neutrpel zranenia. O mesiac sa celá nešťastná udalosť zopakovala. Znova na koľajnice v okolí Mladej Boleslavi spadol strom, do ktorého vlak nabúral.

Na mieste činu opäť polícia našla teroristický odkaz„Allah akbar.“ Polícia hľadá motív a spojitosti oboch nehôd a potvrdila podozrenie, že môže ísť o toho istého páchateľa. 


Nástroje k článkuZDROJ: vo
FOTO: FB/1.SKUPINA CESTOVÁNÍ VLAKEM ČD A S OSTATNÍMI DOPRAVCI.

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články