°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

Tajná sms počas Trumpovej inaugurácie: TOTO napísal Flynn svojmu obchodnému partnerovi

Michael Flynn
Michael Flynn
Zdroj: SITA/AP
06.12.2017 21:55

WASHINGTON - Bývalý poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Michael Flynn poslal počas januárového inauguračného prejavu novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa svojmu bývalému obchodnému partnerovi textovú správu, v ktorej ho ubezpečil, že výstavba súkromného jadrového reaktora s účasťou Ruska, za ktorú sa Flynn zasadzoval, bude mať jeho podporu aj v Bielom dome. Napísal to v stredu denník New York Times na základe informácií, ktoré demokratickým kongresmanom poskytol nemenovaný zdroj.


Podľa tohto zdroja Flynn tiež svojho bývalého obchodného partnera informoval, že spolu so svojimi spoločníkmi môže pokračovať v projekte, ktorého cieľom bola výstavba siete jadrových reaktorov na stredozápade USA s podporou Ruska a iných zahraničných partnerov. Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller minulý piatok Flynna obvinil z vedome nepravdivých výpovedí pre americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vo veci kontaktov s ruským veľvyslancom Sergejom Kisľakom.

Flynn sa k obvineniam priznal. Vo svojom vyhlásení pred sudcom pripustil, že jeho počínanie bolo chybou, a uviedol, že jeho priznanie je v najlepšom záujme jeho rodiny a krajiny. Flynn je prvým členom administratívy Donalda Trumpa a štvrtým spojeným s jeho prezidentskou kampaňou, ktorí čelia obvineniam v rámci Muellerovho vyšetrovania možného spolčenia sa členov Trumpovho tímu s ruskou vládou.

 Flynn odišiel z Bieleho domu vo februári po 25 dňoch vo funkcii poradcu pre národnú bezpečnosť. Vtedy priznal iba to, že "neúmyselne" dal viceprezidentovi Mikeovi Penceovi "neúplné informácie" o svojich rozhovoroch s Kisľakom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články