Hrozivá správa zo Sýrie: Daeš znova útočí, obsadil dôležitú baštu! | Topky.sk

Nedeľa, 23. september 2018. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Hrozivá správa zo Sýrie: Daeš znova útočí, obsadil dôležitú baštu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Twitter
11.11.2017 17:38

DAMASK - Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) znovu dobyla takmer celé mesto Búkamál, svoju bývalú baštu v Sýrii neďaleko irackej hranice. To naznačuje schopnosť militantov bojovať, aj napriek sérii nedávnych porážok. Informovalo o tom v sobotu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii, ktoré monitoruje vojnu v krajine.


Bojovníci Islamského štátu dobyli veľké časti pohraničného mesta Búkamál vo východnej Sýrii, keď podnikli vlnu útokov proti silám sýrskeho režimu a spojeneckým milíciám z Libanonu, Iraku a Iránu, dodalo SOHR.

Tieto protiútoky militantov donútili prorežimové sily stiahnuť sa do južných a východných štvrtí mesta. Boje si na oboch stranách vyžiadali ťažké straty na životoch, uviedlo SOHR.

Bojový úspech Islamského štátu v Búkamále prišiel dva dni po tom, čo mesto od extrémistickej organizácie vybojovali vládni vojaci a ich spojenci, pripomenula tlačová agentúra DPA.

Búkamál v sýrskej provincii Dajr az-Zaur, bohatej na ropu, je pre IS strategicky dôležitý, pretože je spojivom s niektorými izolovanými územiami, ktoré majú militanti ešte pod svojou kontrolou v Iraku.

IS stratil v posledných mesiacoch veľké územia v Sýrii aj Iraku, kde predtým vyhlásil obávaný samozvaný kalifát.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Twtter

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články