Taxikár vozil zákazníka po Európe: Zašli aj na výletík do Žiliny, dlh 18-tisíc eur! | Topky.sk

Štvrtok, 19. júl 2018. Meniny má Dušana, zajtra Iľja, Eliaš.

Taxikár vozil zákazníka po Európe: Zašli aj na výletík do Žiliny, dlh 18-tisíc eur!

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: Jan Zemiar
11.11.2017 21:12

EUSKIRCHEN - O neuveriteľne kurióznej kauze, ktorá sa skončila po asi mesiaci trestným oznámením 47-ročného viedenského taxikára v nemeckom Euskirchene na jeho zatiaľ neidentifikovaného zákazníka, priniesli informácie viaceré nemecké i rakúske médiá.


Turisti nastúpili na stanici do taxíka: Stačili 3 minúty a Bratislava je opäť zhovadená vo svete

Predmetom trestného oznámenia je fakt, že zákazník dlhuje taxikárovi za zhruba mesiac jazdenia po starom kontinente 18.000 eur. Dlh vyplýva z cesty, ktorú taxikár so svojím "známym", ktorého identitu však nepozná, údajne absolvoval od 10. októbra krížom-krážom po Európe. Navyše obaja leteli i do Mexika. Nemecká polícia potvrdila podanie trestného oznámenia, ako aj fakt, že preveruje i pravdivosť jeho obsahu - a teda celého príbehu.

Taxikár sa podľa vlastných slov dozvedel o neschopnosti zákazníka zaplatiť 18.000 eur až pri druhej zastávke v Londýne, pred ktorou sa dvojica zastavila okrem iného aj v Žiline a Euskirchene. Keďže v nemeckom mestečku strávili dva dni, taxikár nevylučuje, že by práve v okolí tejto lokality mohol mať klient príbuzných.

Práve v britskej metropole vraj zatiaľ neznámy muž uviedol, že má dostatok finančných prostriedkov na svojom účte v Mexiku, kam sa potom dvojica letecky presunula. V letovisku Cancun sa však zákazník stratil taxikárovi, ktorý sa do Londýna a neskôr do vlasti vrátil iba vďaka finančnej pomoci manželky.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články