Vietnamom sa prehnala tropická búrka: Vyžiadala si už 29 obetí na životoch | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Vietnamom sa prehnala tropická búrka: Vyžiadala si už 29 obetí na životoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: SITA/AP
11.10.2017 18:05

HANOJ - Najmenej 29 ľudí už prišlo o život v dôsledku tropickej búrky, ktorá tento týždeň zasiahla stredný a severný Vietnam. Ďalších 11 osôb je nezvestných. S odvolaním sa na oznámenie tamojších úradov o tom dnes informovala tlačová agentúra DPA.


Prírodný živel si vyžiadal osem mŕtvych v provincii Thanh Hoa, po šesť obetí zaznamenali v provinciách Nghe An a Hoa Binh. Ďalších troch mŕtvych hlásia provincie Yen Bai a Quang Tri. Štyria ľudia sú nezvestní po zrútení mosta v provincii Yen Bai počas povodne. 

Medzi nezvestnými sú aj dvaja príslušníci pohraničnej stráže, ktorých auto v utorok odniesla rozvodnená rieka v provincii Thanh Hoa. Povodne úplne zničili dovedna 62 domov, viac ako 6000 budov zaplavilo. Voda celkovo zatopila zhruba 50.000 hektárov polí. 

Evakuovaných bolo približne 8000 obyvateľov. Do záchranných operácií sa zapojilo okolo 7000 ľudí, prevažne príslušníkov ozbrojených síl. Tropická búrka vo Vietname vyčíňa už tri dni. Sprevádza ju prudký a intenzívny dážď, ktorý podľa meteorológov pretrvá až do štvrtku.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články