VIDEO Otrasná spoveď: Rodičia prvýkrát prehovorili o smrti syna (†22) väzneného v KĽDR | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

VIDEO Otrasná spoveď: Rodičia prvýkrát prehovorili o smrti syna (†22) väzneného v KĽDR

Otto Warmbier
Otto Warmbier
Zdroj: SITA/AP
27.09.2017 12:30

WASHINGTON - Rodičia amerického študenta väzneného v Severnej Kórei Otta Warmbiera uviedli, že ich syn bol po prílete do USA slepý, hluchý, prudko sebou trhal, kričal a bezvýrazne zízal. V rozhovore, ktorý odvysielala televízia Fox News, Fred a Cindy Warmbierovci dodali, že vôbec netušili, ako zle na tom mladý muž je. Dúfali vraj, že je len v kóme navodenej lekármi a že vďaka starostlivosti amerických špecialistov sa jeho stav zlepší. Režim v Pchjongjangu označili za teroristický.


Spoveď dcéry (26) plukovníka, ktorá utiekla z diktátorskej KĽDR: Zverstvá šialeného Kima!

Otto Warmbier bol v Severnej Kórei držaný 17 mesiacov. Odsúdili ho na 15 rokov nútených prác za krádež propagačného plagátu v hoteli, kde bol ubytovaný. Režim ho v júni prepustil, domov sa ale mladík vrátil v kóme a následne zomrel. Mal 22 rokov. KĽDR poprela, že by bol Warmbier mučený.

"Pokúšali sme ho upokojiť, a keď sme sa na neho pozreli, vyzeralo to, akoby mu niekto kliešťami poprehadzoval všetky dolné zuby," uviedol Fred Warmbier v prvom interview od synovej smrti. Mladík mal podľa neho oholenú hlavu a v nose zavedenú vyživovaciu trubičku.

Fred a Cindy Warmbierovci
VIDEO Otrasná spoveď: Rodičia
Zdroj: SITA/AP

"Išli sme k lietadlu, motory ešte vrčali, práve pristáli... boli sme v polovici schodíkov, keď sme počuli ten kvílivý, nekontrolovaný, neľudský zvuk," dodal. Warmbierova matka v prvej chvíli z lietadla utiekla.

Americký prezident Donald Trump označil rozhovor na twitteri za výborný. "Otto v Severnej Kórei podstúpil neuveriteľné mučenie," dodal.


Galéria

Otto Warmbier Fred a Cindy Warmbierovci

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: SITA/AP;
VIDEO: YouTube/Fox News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články