Guvernéra Floridy nahnevali úmrtia v rehabilitačnom centre: Osem obetí, podozrenie z trestného činu | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Guvernéra Floridy nahnevali úmrtia v rehabilitačnom centre: Osem obetí, podozrenie z trestného činu

Rick Scott
Rick Scott, Zdroj: SITA/AP Photo/Alan Diaz
14.09.2017 06:10

MIAMI - Guvernér Floridy Rick Scott nariadil dnes záchranárom, aby okamžite skontrolovali všetky opatrovateľské centrá v štáte a ubezpečili sa, že pacienti sú mimo ohrozenia. Sľúbil, že potrestá každého, kto spôsobí nešťastie, aké sa odohralo v rehabilitačnom centre v meste Hollywood.


"Táto situácia je nepochopiteľná," vyhlásil guvernér na margo nešťastia v zariadení s názvom Rehabilitation Center at Hollywood Hills na juhovýchode Floridy. Ako informovala agentúra AP, celkovo osem pacientov prišlo o život po výpadku elektrického prúdu v tomto zariadení, ktoré je určené na rehabilitáciu pacientov prepustených z nemocníc. Telá obetí našli záchranári v stredu.

Guvernéra Floridy nahnevali úmrtia
Zdroj: SITA/John McCall/South Florida Sun-Sentinel via AP

Budova centra zostala bez prúdu po tom, čo Floridu v nedeľu zasiahol ničivý hurikán Irma. V zariadení - napriek teplotám prevyšujúcim 30 stupňov Celzia - odvtedy nefungovala klimatizácia. V prevádzke bol síce záložný generátor, ktorý však zaisťoval len prevádzku kuchyne. Podľa starostky okresu Broward County Barbary Shariefovej traja pacienti zomreli priamo v centre a zvyšných piatich vyhlásili za mŕtvych po prevoze do nemocnice.

Guvernéra Floridy nahnevali úmrtia
Zdroj: SITA/Amy Beth Bennett/South Florida Sun-Sentinel via AP

Išlo o päť žien a troch mužov vo veku 71 až 99 rokov, uviedla spravodajská stanica BBC. Podľa Shariefovej úmrtia zrejme súvisia s výpadkom klimatizácie. Úrady následne pristúpili k uzavretiu a zapečateniu celého zariadenia, z ktorého evakuovali 115 pacientov. Miestna polícia je zatiaľ ohľadne stanovenia príčiny smrti pacientov opatrná. Vo veci však začala vyšetrovanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu.

Guvernéra Floridy nahnevali úmrtia
Zdroj: SITA/AP Photo/Marta Lavandier

Na Floride sú po prechode hurikánu Irma stále milióny ľudí bez elektrickej energie. Situácia sa normalizuje len pomaly, školy a obchody sú zatvorené. Úrady varovali, že výpadky môžu potrvať aj niekoľko týždňov.


Galéria

Rick Scott

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Alan Diaz, SITA/Amy Beth Bennett/South Florida Sun-Sentinel via AP; SITA/John McCall/South Florida Sun-Sentinel via AP; SITA/AP Photo/Marta Lavandier

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články