Trump bez strachu: Na výročie útokov z 11. septembra sľúbil porážku terorizmu | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Trump bez strachu: Na výročie útokov z 11. septembra sľúbil porážku terorizmu

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci
11.09.2017 18:55

WASHINGTON - Pri príležitosti dnešného 16. výročia teroristických útokov v USA z 11. septembra 2001 americký prezident Donald Trump prisľúbil porážku terorizmu.


"Teroristi, ktorí na nás zaútočili, si mysleli, že v nás vzbudia strach a oslabia nášho ducha, ale Ameriku nemožno zastrašiť. Tí, ktorí sa o to pokúsia, sa čoskoro ocitnú na zozname porazených nepriateľov, ktorí si dovolili otestovať našu odvahu," povedal Trump na ceremónii v Pentagóne.

Trump bez strachu: Na
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci

Podľa Trumpa sa 11. septembra 2001 zmenil nielen svet, ale "my všetci". Zároveň vzdal hold takmer 7000 americkým vojakom, ktorí zahynuli v boji proti terorizmu za posledných 16 rokov. Ešte pred spomienkovou ceremóniou v Pentagóne si Trump uctil obete útokov minútou ticha v Bielom dome, informovala agentúra DPA.

Trump bez strachu: Na
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci

Podľa agentúry AP sa dnešné spomienkové podujatia začali minútou ticha a následne vyzváňaním zvonov o 8.46 h miestneho času. Práve v tomto čase pred 16 rokmi vrazilo teroristami pilotované lietadlo do severnej veže Svetového obchodného centra (WTC). Ďalšie zvony sa rozozvučali v rovnakom čase, v akom 11. septembra 2001 vrazilo do južnej veže WTC druhé lietadlo, tretie do Pentagónu a v akom sa štvrtý stroj zrútil do poľa neďaleko pensylvánskeho Shanksvillu. Príbuzní obetí prečítali mená takmer 3000 ľudí, ktorí pri útokoch prišli o život.


Galéria

Donald Trump

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Evan Vucci

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články