VIDEO Hádka tínedžerov sa skončila ohnivým peklom: Obytný dom v Nemecku vyhorel do tla | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

VIDEO Hádka tínedžerov sa skončila ohnivým peklom: Obytný dom v Nemecku vyhorel do tla

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
04.09.2017 20:13

BERLÍN - Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších desať utrpelo zranenia, štyria z nich ťažké popáleniny, pri požiari, ktorý v noci nadnes vypukol na prvom poschodí dvojpodlažného domu obývaného občanmi Poľska, Rumunska a Turecka v Duisburgu v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.


Najmenej dve osoby sú stále nezvestné, telá dvoch mŕtvych našli dnes v troskách objektu. Prípad vyšetrujú kriminalisti-špecialisti na hrdelné zločiny. Zrejme to nie je náhoda, pretože internetový server derwesten.de s odvolaním sa na očitých svedkov informuje o údajnom verbálnom konflikte dvoch niekdajších priateľov-tínedžerov, ktorý predchádzal požiaru a pri ktorom mal jeden z aktérov pohroziť zapálením objektu. Polícia však tieto informácie zatiaľ nekomentovala s ohľadom na pokračujúce vyšetrovanie prípadu.

Viacerí z obyvateľov objektu využili jedinú možnosť na únik pred plameňmi cez strechu a skok do políciou pripraveného nafukovacieho záchranného vreca. Jedna z týchto osôb však dopadla mimo priestor a privodila si ťažké zranenia. Štyri ťažko popálené osoby previezli na špecializované kliniky v Duisburgu a Bochume.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP,
VIDEO: YouTube/RP ONLINE

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články