Madurovo konanie rozprúdilo krv aj Trumpovi: Zatknutie opozície je činom diktátora | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Madurovo konanie rozprúdilo krv aj Trumpovi: Zatknutie opozície je činom diktátora

Leopold López a Antonio Ledezma
Leopold López a Antonio Ledezma
Zdroj: SITA/AP Photos/Fernando Llano, Eraldo Peres, File
02.08.2017 07:01

WASHINGTON - Biely dom odsúdil v noci nadnes zatknutie venezuelských opozičných vodcov Leopolda Lópeza a Antonia Ledezmu vládou prezidenta Nicolása Madura. Informovala o tom agentúra AP.


 Spojené štáty považujú venezuelského prezidenta Madura za "osobne zodpovedného za zdravie a bezpečnosť" dvojice opozičných lídrov, povedal prostredníctvom vyhlásenia americký prezident Donald Trump. "Spojené štáty odsudzujú činy Madurovej diktatúry," uvádza sa ďalej v stanovisku šéfa Bieleho domu, z ktorého citovala agentúra DPA. Opoziční lídri López a bývalý starosta Caracasu Ledezma sú podľa Trumpa "politickí väzni zadržiavaní režimom protizákonne".

"Spojené štáty považujú Madura - ktorý iba niekoľko hodín predtým verejne oznámil, že zakročí proti svojej politickej opozícii - osobne zodpovedného za zdravie a bezpečnosť pánov Lópeza a Ledezmu a všetkých zadržaných." Biely dom ďalej vyzval k okamžitému prepusteniu všetkých väzňov. 

Zvláštne jednotky venezuelskej polície vošli v noci na utorok miestneho času do domov opozičných lídrov Lópeza a Ledezmu, ktorí boli v domácom väzení, a o odviedli ich opäť do vojenského väzenia Ramo Verde.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články