Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Maďarsko v pohotovosti: Anonym nahlásil bombu v medzinárodnom rýchliku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
19.07.2017 18:15

BUDAPEŠŤ - Anonymný telefonát, hroziaci umiestnením bomby v medzinárodnom rýchliku premávajúcom cez Maďarsko, si dnes popoludní vynútil preskúmanie súprav na trati a faktické ochromenie medzinárodnej železničnej dopravy v tejto časti starého kontinentu.


Ako informovala maďarská železničná spoločnosť, polícia bude až do polnoci kontrolovať všetky vlakové súpravy vstupujúce na územie Maďarska, preto treba v medzinárodnej železničnej doprave aj naďalej rátať s omeškaniami.

Na pokyn kompetentných došlo po telefonickej hrozbe k odstaveniu celkove 18 vlakových súprav, evakuácii cestujúcich a prehľadaniu všetkých vlakov. Jednu súpravu z Viedne a jednu z Budapešti ani nevypravili; obmedzenia sa dotkli aj prihraničnej železničnej dopravy. Na rakúskej strane hraníc zriadili na trase Bruck an der Leitha-Nickelsdorf náhradné autobusové spojenie. Po obnovení prevádzky premávajú medzinárodné vlaky momentálne s omeškaním viac ako dvoch hodín, 150-160 minút podľa webovej stránky Maďarských štátnych železníc (MÁV).


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články