Mizéria v Bielom dome: Trumpova podpora závratne upadá, pozrite na to číslo! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Mizéria v Bielom dome: Trumpova podpora závratne upadá, pozrite na to číslo!

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber
16.07.2017 09:26

WASHINGTON - Podpora amerického prezidenta Donalda Trumpa medzi voličmi klesá. Šesť mesiacov po jeho nástupe do funkcie súhlasí s jeho prácou 36 percent Američanov, vyplýva z dnes zverejnených výsledkov prieskumu denníka Washington Post a televízie ABC News.


V apríli vyjadrilo v tomto prieskume podporu Trumpovi 42 percent opýtaných. Podľa nových výsledkov sa podiel voličov, ktorí s prezidentovým pôsobením vo funkcii nesúhlasia, v rovnakom období zvýšil o päť bodov na 58 percent. Odpoveď "veľmi nesúhlasím" si zvolilo 48 percent respondentov.

Nový prieskum ukazuje, že podľa takmer polovice Američanov (48 percent) sa vedúce postavenie USA vo svete od januárovej inaugurácie Trumpa oslabilo. Ako silnejšiu vníma pozíciu Spojených štátov 27 percent opýtaných.

Päťdesiat percent respondentov uviedlo, že 45. prezident USA vykonáva svoju funkciu horšie než väčšina jeho predchodcov, pokým 25 percent opýtaných si myslí, že si vedie lepšie. Podľa 55 percent oslovených voličov Trump nedosahuje významnejší pokrok pri plnení svojich stanovených cieľov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články