Výsledky najnovšieho prieskumu musia Orbána mimoriadne potešiť: Maďari ho stále chcú za premiéra | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Výsledky najnovšieho prieskumu musia Orbána mimoriadne potešiť: Maďari ho stále chcú za premiéra

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA
15.05.2017 14:44

BUDAPEŠŤ - Predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána by chcelo za premiéra aj v ďalšom volebnom období 44 percent Maďarov. Vyplýva to z dnes zverejnených výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu Nézöpont, podľa ktorého ďalší možní adepti na post ministerského predsedu nezískali dohromady takú podporu ako Orbán.


Spravodajský server 24.hu pripomína, že Nézöpont skúma priamu podporu možných adeptov na post premiéra pravidelne od roku 2015. V prvom prieskume podporilo Orbána 32 percent opýtaných, v terajšom ho podporil rekordný pomer Maďarov.

Predseda ultrapravicovej opozičnej strany Jobbik Gábor Vona je v rebríčku možných predsedov vlád na druhej priečke s podporou 11 percent respondentov, pričom v uplynulých dvoch rokoch zaznamenal svoj 13-percentný rekord v auguste 2015. S podporou ôsmich percent opýtaných obsadila tretiu priečku spolupredsedníčka ochranárskej strany Politika môže byť iná (LMP) Bernadett Szélová.

Expremiéra a predsedu Demokratickej koalície podporilo v prieskume Nézöpontu šesť percent, kandidáta Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Lászlóa Botku päť percent a predsedu Liberálov (MLP) Gábora Fodora dve percentá Maďarov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články