VIDEO Zachytili masívny transport ruskej armády: Veľké manévre pri hraniciach s Kóreou a Čínou | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

VIDEO Zachytili masívny transport ruskej armády: Veľké manévre pri hraniciach s Kóreou a Čínou

Svedkovia zachytili transport vojenskej techniky.
Svedkovia zachytili transport vojenskej techniky., Zdroj: foto: topky
21.04.2017 06:46

MOSKVA - Situácia okolo diktatúry v Severnej Kórei je stále napätá. Najnovšie zachytili svedkovia veľké presuny ruskej vojenskej techniky k východným hraniciam. Vladimir Putin sa zrejme rozhodol konať, aby predišiel možným následkom v prípade, že by sa Američania rozhodli zaútočiť na Pchongjang.


Vladimir Putin posiela podľa viacerých britských médií svoju armádu k severokórejskej hranici. Robí tak z dôvodu, že sa obáva amerického útoku na diktatúru Kim Čong-una. Putin sa má obávať obrovského exodu ľudí z chradnúcej krajiny, kde režim utláča v nesmiernej biede žijúcich obyvateľov. Toto rozhodnutie prichádza iba pár dní po tom, čo Čína vyslala na svoje hranice 150 tisíc vojakov.

Britské médiá s odvolaním sa na lokálne zdroje z východu Ruska zverejnili aj video, ktoré má dokazovať, že ruský líder presúva ťažkú techniku na hranice Ruska so Severnou Kóreou. Má to byť jeden z troch vlakov, ktoré transportujú armádu a techniku, ktoré Putin vyslal. "Video ukazuje delostrelecké systémy, ktoré podporujú vojakov," píše portál dailymail.co.uk.

Na snímke vľavo
Zdroj: TASR/AP/Alexei Nikolsky/Pool Photo

Druhé video má dokazovať presun helikoptér a vojenských vozidiel po zemi. Hranica Ruska a Severnej Kórey má takmer 18 kilometrov. Vojenský veterán Stanislav Stanitsyn pre portál podotkol, že "pohyb vojenského personálu znamená, že autority monitorujú situáciu a podľa toho sa zariaďujú," tvrdí.

Situácia okolo Severnej Kórey je naďalej napätá. Pchjongjang bude pokračovať v testovaní rakiet napriek rastúcemu vojenskému napätiu medzi Severnou Kóreou a Spojenými štátmi. Spravodajskej stanici BBC to povedal námestník severokórejského ministra zahraničia Han Song-rjol. Americký viceprezident Mike Pence pritom varoval, že "éra strategickej trpezlivosti" so Severnou Kóreou je na konci.

Výzbroj Severnej Kórey
VIDEO Zachytili masívny transport
Zdroj: SITA/AP

"Budeme vykonávať ďalšie raketové testy na týždenné, mesačnej a ročnej báze," citovala BBC severokórejského námestníka. Pohrozili tiež "totálnou vojnou" v prípade amerického vojenského zásahu. KĽDR cez víkend podnikla u svojho východného pobrežia ďalší test rakety, ale neúspešný. Veliteľstvo amerických síl v Tichomorí uviedlo, že raketa explodovala niekoľko sekúnd po svojom odpálení.

VIDEO Zachytili masívny transport
Zdroj: SITA/AP


USA vyslali Pchjongjangu varovný signál, keď ku Kórejskému polostrovu zamierila formácia amerických vojnových lodí s lietadlovou loďou Carl Vinson. Americkí vládni činitelia na čele s prezidentom Donaldom Trumpom dali opakovane najavo, že Spojené štáty sú odhodlané prinútiť KĽDR k ukončeniu jadrového a raketového programu všetkými prostriedkami, vrátane vojenských v nevyhnutnom prípade.


Galéria

Svedkovia zachytili transport vojenskej Na snímke vľavo Výzbroj Severnej Kórey Svedkovia zachytili transport vojenskej

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TMZ
FOTO: SITA/archív,
VIDEO: YouTube/archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články