Vojna medzi maďarskými politikmi: Socialisti chcú pomôcť chudobným, Orbán ich nechal napospas | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Vojna medzi maďarskými politikmi: Socialisti chcú pomôcť chudobným, Orbán ich nechal napospas

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA
15.10.2016 14:40

BUDAPEŠŤ - Opozičná Maďarská socialistická strana (MSZP) začne v novembri celoštátnu zbierku, aby pomohla miliónom chudobných ľudí, ktorých vláda premiéra Viktora Orbána nechala napospas. Povedala to dnes v Budapešti parlamentná poslankyňa MSZP Ildikó Bangóová Borbélyová.


 V súvislosti s blížiacim sa Svetovým dňom boja proti chudobe, ktorý bude 17. októbra, poslankyňa podľa agentúry MTI vyhlásila, že Orbánova vláda sa v uplynulých šiestich rokoch začala vzdávať modelu prosperujúceho štátu. Z roka na rok vynakladá menej financií na sociálnu podporu a na pomoc chudobným.

Ukazovatele chudoby sú podľa nej horšie, než aké boli pred poslednou hospodárskou krízou. "Chudoba tých, čo sú zamestnaní, je takmer dvojnásobná v porovnaní s obdobím spred šiestich rokov. Chudobných v kategórii s nízkym vzdelaním je o 35 percent viac než v roku 2010," zdôraznila.

"Vláda sa vzdala miliónov ľudí. Ponesie preto historickú zodpovednosť nielen za spôsobenie rozkolu v spoločnosti, ale aj za jej zbedačenie," zdôraznila Bangóová Borbélyová. MSZP bude podľa jej slov zbierať potraviny, šatstvo, hračky a sladkosti tak, aby ich mohli rozdeliť chudobným v polovici decembra a v polovici marca.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články