Piatok, 28. január 2022. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Chlap opísal adrenalínový stret s medveďom: Ako sa mu podarilo vyviaznuť?

Galéria fotiek (1)
Zdroj: thinkstock.com

LOS ANGELES - Američan, na ktorého v kopcoch pri Los Angeles zaútočil v pondelok medveď, v utorok opustil nemocnicu na invalidnom vozíku a porozprával v televízii, ako sa mu podarilo útok prežiť. Informovala o tom dnes agentúra AP.


Dan Richman (53) televíznej stanici CBS povedal, že bežal tak ako zvyčajne po cestičke v prírodnom parku Bailey Canyon Wilderness, keď zbadal pred sebou medveďa, ktorý stál na zadných nohách. Pokúsil sa cúvnuť, ale za sebou zbadal ďalšieho medveďa. Zareval a ten druhý medveď cestičku opustil. Keď sa však pokúsil popri ňom utiecť, napadol ho ten prvý medveď. Muž povedal, že dopadol na ruky a kolená s medveďom na chrbte a jeho tlamou pri krku.

Medveď ho potom chňapol za ruku a rozrezal mu pazúrmi stehno, kde šťastnou náhodou nespôsobil veľkú škodu."Plastický chirurg, ktorý ma zošíval, povedal, že stačil jeden milimeter a bol mi by prerušil šľachu."

Inštinkt mužovi povedal, aby zostal ležať nehybne dovtedy, kým medveď neodíde. Toto rozhodnutie mu zrejme zachránilo život.Medveď ho napokon opustil a on sa mohol vrátiť a vyhľadať pomoc. Vyhlásil, že už nikdy nebude v prírode behať sám.

K incidentu došlo asi tri kilometre od vstupu do prírodného parku.Podľa pracovníkov štátnej ochrany prírody bežec zrejme prerušil párenie medveďov. Ak sa im podarí medveďa, ktorý ho napadol, vystopovať, v záujme verejnej bezpečnosti ho zlikvidujú, informoval server losangeles.cbslocal.com.

ZDROJ: TASR/FOTO: Thinkstock Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články