Nové detaily prípadu únosu detí, ktorý šokoval celé Česko: Zachránil ich zašifrovaný odkaz | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Nové detaily prípadu únosu detí, ktorý šokoval celé Česko: Zachránil ich zašifrovaný odkaz

Zdroj: FB
12.09.2016 19:00

ÚSTÍ NAD LABEM - List, ktorý dovolil samotný únosca napísať deťom, ho položil na lopatky. Šikovný chlapec totiž medzi text zašifroval presné inštrukcie miesta, kde sa spolu s Janou nachádzajú.


10 dní strávených na rodičmi neznámom mieste ich prinútilo hľadať svoje ratolesti na vlastnú päsť. Na základe pokynov, ktoré sa skrývali v texte listu sa odhodlali a výsledok bol úspešný. Deti sú doma a únosca vo väzbe. 
 
Nové detaily prípadu únosu
Zdroj: Foto: repro foto Tv Nova
Dopis, ktorý mal šesť strán bol plný indícií a šifier, ktoré prezrádzali miesto, kde sú deti držané únoscom Zdenkom H. Úhľadné písmo je miestami úplne nečitateľné, inde sú zas slová alebo hneď celé vety preškrtnuté. Napríklad napísané slova: "Sme v poriadku," boli úplne začiernené. Tým Daniel TV Nova naznačoval, že má na mysli presný opak ich stavu. 
 
Nové detaily prípadu únosu
Zdroj: Foto: repro foto Tv Nova
Únosca vraj celý list dôkladne prečítal, skontroloval písmenko po písmenku. "Povedal som mu, že tam niečo ešte dopíšem a medzitým, čo som dopisoval do toho jedného listu, tak som dopísal do toho väčšieho, kde sa nachádzame," prezradil Daniel. V liste sa nachádza veta: "Střekov nad poliklinikou garáže. Chýbate mi."  Slovo Střekov bolo napísané veľmi nečitateľne, takže určitú dobu trvalo, kým to rodičia rozšifrovali. 
 
Nové detaily prípadu únosu
Zdroj: Foto: repro foto Tv Nova
List obsahoval aj iné zvláštne indície, ktoré rodine napovedali. Mladý chlapec skúsil a bol veľmi vynaliezavý. Len vďaka nemu sa ich podarilo nájsť. Polícia najprv konať nechcela, začali až po tom, ako rodičia potvrdili, že sa deti nachádzajú vo zvukotesnej garáži. 
Nové detaily prípadu únosu
Zdroj: Foto: repro foto Tv Nova
Únosca Zdeněk H. sa pri výsluchu ku všetkému priznal. Dôvod, ktorý uviedol je, že chcel získať iba nejakých kamarátov a deťom vraj sľuboval, že ich čoskoro pustí. Momentálne čaká na súd vo väzbe. 

Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: de
FOTO: archív, repro foto Tv Nova

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články