Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

V Nemecku sa odohrala divoká prestrelka: Zranení sú dvaja policajti, postrelili neonacistu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.08.2016 18:03

ZEITZ - Pri prestrelke, ku ktorej došlo počas opakovaného pokusu o násilné vyprázdnenie domu v nemeckom Reudene vo svetle podlžnosti majiteľa, utrpeli zranenia dvaja policajti, ako aj majiteľ, bývalý držiteľ titulu Mister Germany Adrian U. (41).


Spomedzi 200 nasadených mužov zákona, ktorí sa podieľali na dnešnej akcii v spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko, utrpel jeden zranenie krku a druhého pohryzol jeden zo stúpencov niekdajšieho nemeckého kráľa krásy z roku 1998. Samotného Adriana U. previezli so strelným zranením letecky do nemocnice. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný.

Ako informovalo internetové vydanie denníka Bild s odvolaním sa na policajnú hovorkyňu, obe strany použili strelné zbrane, zatiaľ však nevedno, ktorá z nich sa pre streľbu rozhodla ako prvá. Muži zákona, ktorých pokus o vysťahovanie objektu už v stredu prekazil masívny odpor asi 150 prítomných osôb, čelili i dnes hádzaniu dlažobných kameňov a verbálnym urážkam.

Bývalý najkrajší muž spolkovej republiky je v súčasnosti stúpencom neonacistického hnutia Reichsbürger (Ríšski občania), ba dokonca založil aj "miništát" Ur a opakovane sa tak už aj v minulosti dostal do konfliktu s nemeckými úradmi.

Hnutie Ríšski občania neuznáva existenciu Nemeckej spolkovej republiky ako štátu a tvrdí, že naďalej existuje Nemecká ríša. Nezriedka sa preto riadia štátnymi hranicami z roku 1937, čo vedie k odmietaniu legitimity ústavy, úradov a súdov z ich strany a neakceptovaniu úradných oznámení. To isté platí aj pre dane a iné odvody štátu, ktoré sú podľa ich názoru ilegálne.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články