Panika na zahraničných poštách: Desiatky zamestnancov poputovali do nemocnice | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Panika na zahraničných poštách: Desiatky zamestnancov poputovali do nemocnice

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
03.06.2016 16:07

ŠTOKHOLM - Niekoľko obálok s obsahom neznámeho bieleho prášku vyvolalo poplach na dvoch poštách v Nórsku a vo Švédsku a dali ich na analýzu odborníkom. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie polície.


V Nórsku previezli 44 zamestnancov do nemocnice na lekársku prehliadku po tom, ako sa obálka obsahujúca biely prášok vo štvrtok večer roztvorila na pošte v meste Stokke, južne od metropoly Oslo. Obálku dali v súlade s predpismi do plastového obalu a uložili do dobre zabezpečenej miestnosti, uviedli polícia a poštová služba pre nórsku rozhlasovú a televíznu stanicu NRK. Niekoľkí zamestnanci mali podráždené dýchacie cesty a vyrážky, ale po pozorovaní v nemocnici ich všetkých prepustili.

Látku analyzuje Nórsky výskumný ústav pre obranu. Nie sú žiadne informácie, kto zaslal obálku a kto bol jej adresátom. Poštu dočasne zatvorili. V susednom Švédsku zachytili dnes ráno dve podozrivé obálky na pošte na okraji metropoly Štokholm. U žiadneho zamestnanca sa neprejavili podozrivé príznaky, ale 29 ľudí muselo podstúpiť procedúru dekontaminácie. Polícia oznámila, že časť budovy pošty uzavrela.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články