Čierny Ježiš má mať liečivú moc: Pri jeho miliónovej procesii zomrel mladík | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Čierny Ježiš má mať liečivú moc: Pri jeho miliónovej procesii zomrel mladík

Procesie sa zúčastnilo vyše milióna bosých ľudí
Procesie sa zúčastnilo vyše milióna bosých ľudí
Zdroj: SITA
09.01.2016 13:05

MANILA - Dvadsaťsedemročný muž zomrel dnes vo filipínskej metropole Manila počas každoročnej veľkolepej procesie s čiernou sochou trpiaceho Ježiša Krista, na ktorej sa zhromaždilo vyše milióna bosých ľudí. Socha má podľa mnohých liečivú moc.


Agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu pobočku Červeného kríža píše, že účastník tejto vôbec najväčšej náboženskej procesie, aká sa koná na Filipínach, dostal záchvat a potom upadol do bezvedomia, z ktorého sa už neprebral.

Čierny Ježiš má mať
Zdroj: SITA

 Zdravotníci ošetrili dovedna približne 400 ľudí, ktorí vyhľadali pomoc  pre rozličné zranenia, závraty a vysoký krvný tlak. Vlani zomreli na tejto procesii dvaja ľudia.

Čierny Ježiš má mať
Zdroj: SITA

Drevenú sochu čierneho Ježiša v životnej veľkosti, ktorú podľa tradície priviezol v roku 1606 na Filipíny španielsky kňaz z Mexika, si príde každoročne do štvrte Quiapo v centre Manily uctiť množstvo ľudí, aby tak vyjadrili vďaku a prosili o spásu, uzdravenie a lepší život. Sviatok Čierneho Nazaretčana, ako sochu všeobecne nazývajú, patrí k najväčším náboženským podujatiam na Filipínach - prevažne katolíckej ostrovnej krajine na juhovýchode Ázie.

Čierny Ježiš má mať
Zdroj: SITA


Galéria

Procesie sa zúčastnilo vyše

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články