Hurikán zasiahol východné pobrežie USA: Má na svedomí štyri životy a totálny chaos! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Hurikán zasiahol východné pobrežie USA: Má na svedomí štyri životy a totálny chaos!

Východné pobrežie USA zasiahol hurikán Joaquin
Východné pobrežie USA zasiahol hurikán Joaquin
Zdroj: SITA
04.10.2015 14:15

CHARLESTON - Štyria ľudia prišli od štvrtka o život na východnom pobreží USA pri nehodách súvisiacich s príchodom hurikánu Joaquin. V štáte Severná Karolína zabil muža padajúci strom, ďalší traja ľudia zahynuli v susednej Južnej Karolíne, informovala dnes televízia CNN.


Hurikán, ktorý dosiahol štvrtú z piatich kategórií, postupoval pozdĺž amerického pobrežia od súostrovia Bahamy smerom na Bermudy. Namerané boli nárazy vetra s rýchlosťou okolo 250 km/h. V nasledujúcich dňoch bude postupovať popri pobreží USA na severovýchod a rýchlo zoslabne, pričom postupne sa transformuje na bežnú tlakovú níž miernych zemepisných šírok.

Joaquin spôsobil cez víkend na východe USA rozsiahle záplavy. Najhoršie bol zasiahnutý štát Južná Karolína, kde zapríčinil výpadky v dodávkach elektriny a chaos na cestách. Národná meteorologická služba vydala dnes ráno pre jednotlivé okresy nové výstrahy a varovala, že miestami môže spadnúť až 380 milimetrov zrážok. 

Podľa CNN museli záchranári v noci nadnes vyslobodzovať veľa ľudí zo zatopených áut. Viac ako 80 ciest v Južnej Karolíne bolo uzavretých a takmer 30.000 domácností sa ocitlo bez elektriny. Americký prezident Barack Obama vyhlásil v sobotu v Južnej Karolíne stav núdze, aby sa mohlo začať s prísunom federálnej pomoci.

Ľudia na sociálnych sieťach pridávajú fotky so zásobami. Rosemary Jones z Bermúd odfotila baterky, rádio, lampáš a niečo na zakusnutie.

Aj takto vyzeral hurikán Joaquin dnes ráno. 

Východné pobrežie USA zasiahol
Zdroj: SITA

Pokračuje aj pátranie po nezvestnej kontajnerovej lodi El Faro, ktorá zmizla neďaleko Bahám a na jej palube bolo 28 Američanov a päť poľských štátnych príslušníkov. V sobotu sa podarilo nájsť 75 námorných míľ severovýchodne od poslednej známej polohy lode záchranné koleso.

Východné pobrežie USA zasiahol
Zdroj: SITA

Východné pobrežie USA zasiahol
Zdroj: SITA

Východné pobrežie USA zasiahol
Zdroj: SITA


Galéria

Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol Východné pobrežie USA zasiahol

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články