Utorok, 21. september 2021. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Americký dron opäť zabíjal: O život pripravil najmenej štyroch ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
07.08.2015 17:00

ISLAMABAD - Najmenej štyria ľudia, pravdepodobne militanti zahynuli pri útoku amerického bezpilotného lietadla v nepokojnej kmeňovej oblasti Severný Vaziristan na severozápade Pakistanu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie pakistanského ministerstva zahraničných vecí a miestne zdroje.


Americký dron zasiahol pozemok v okolí mesta Datta Chél v provincii Severný Vaziristan, a to dvoma riadenými strelami, uviedol príslušník pakistanskej bezpečnosti, ktorý si neželal byť menovaný. Identita obetí doposiaľ nie je známa, no podľa iného zdroja z prostredia pakistanskej bezpečnosti ide o osoby napojené na militantnú sieť Hakkáníovcov. 

Pakistanské ministerstvo zahraničných vecí útok dronu odsúdilo, pričom uviedlo, že použitie takejto sily bolo konaním proti jeho "územnej suverenite a tiež medzinárodnému právu". "Takéto incidenty zároveň vyvolávajú nedôveru u miestneho obyvateľstva. Opakujeme preto naše výzvy na ukončenie takýchto náletov," dodalo ministerstvo.  Pakistan zasiahlo od roku 2004 prinajmenšom 419 amerických náletov, pri ktorých zahynuli tisíce ľudí vrátane stoviek civilistov. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články