Škandál v Česku, unikli prepisy premiérovej milenky: Drž hubu a krok, ty primitív, besnila! | Topky.sk

Streda, 21. august 2019. Meniny má Jana, zajtra Tichomír.

Škandál v Česku, unikli prepisy premiérovej milenky: Drž hubu a krok, ty primitív, besnila!

Petr Nečas a Jana Nagyová.
Petr Nečas a Jana Nagyová.
Zdroj: Facebook, SITA
25.05.2015 12:20

PRAHA - Kauza Nečasovej asistentky Nagyovej, kvôli ktorej padla v Česku vláda, hýbe vodami dodnes. Na povrch vyplávali pikantné a zároveň nechutné prepisy telefonátov Nečasovej milenky. V nich drsná žena nikoho nešetrí, na paškál si zobrala najmä Nečasovu ženu. No schytal to aj vtedajší premiér a najmocnejší muž Česka Petr Nečas. Pozrite si výber tých najlepších hlášok.


Doma držíš hubu a krok

"Ďakujem, pán veľkomožný, že za osem rokov spoločnej práce si mi jeden raz podal ruku."

"Na chlapa sa hraj niekde inde, nie predo mnou. Všade sa za mňa hanbíš. Lietam ako krava. Ty si normálny primitív, vole. Nebudem ti robiť poskoka."

"Neberieš ma ako partnera, šikanuješ ma. Doma držíš hubu a krok, vole. To je vidieť, kto tam nosí nohavice."

"Jaňulko, prosím ťa, ja nemám silu sa hádať, já som úplne grogy."

"Ja tu kvôli tebe nasadzujem krk, nasadzujem všetko!"

"Ja chcem partnera, ja nechcem šéfa!"

"Veď ja nechcem byť šéf, ja už toho mám taktiež plné zuby."

Vypočujte si VIDEO

Nečasova žena je obmedzená krava, ktorá sa necháva živiť

(Nagyová volala s kamarátkou) "My ideme v sobotu ráno cvičiť a ona mu vyčíta, že nerobí s dcérkou domáce úlohy. A ja si hovorím, je ona normálna? A ešte sa mu vyhráža rozvodom."

Radka Nečasová je podľa Nagyovej "krava", "čúza", "strašne obmedzená" a "sebecká sebestredná hysterka".

"Ona je úplný blázon, Maruško (kamarátka - pozn. red.)."

"Ona je strašne na prachy."

"Ja by som ju zdrala, aby išla makať."

Nečasová iba "sedí doma na zadku a necháva sa živiť."

S bývalým šéfom Lubomírom Poulom dokonca naplánova nechutnú akciu. Nečasovej poslali časopis Forbes, ktorý v tom čísle mapoval úspešné ženy. Následne jej poslali anonymný dopis, v ktorom sa jej Nagyová vysmiala. Nagyová uvažovala tiež o tom, že jej v balíku pošle aj nohavičky.

Bývalý premiér Nečas a jeho bývalá žena Radka
Škandál v Česku, unikli
Zdroj: profimedia.sk

Kauza Nagyová

Jana Nagyová ako šéfka kabinetu bývalého premiéra Petra Nečasa využila tajnú službu a dala odpočúvať jeho ženu a bola obvinená zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Kauza v roku 2013 zapríčinila nielen pád českej vlády, ale aj koniec politickej dráhy Petra Nečasa.

Nagyová (teraz už Nečasová), ktorá sa medzičasom stala ženou svojho niekdajšieho nadriadeného, čelí žalobe zo zneužitia Vojenského spravodajstva na sledovanie Nečasovej vtedajšej manželky, ale aj obvineniu z podplácania troch niekdajších poslancov vtedy vládnucej Občianskej demokratickej strany.

Obžalovaným v kauze hrozí väzenie

Pred súdom v Prahe sa dnes v kauze Jany Nečasovej, predtým Nagyovej, a dôstojníkov vojenskej spravodajskej služby začali záverečnej reči. Ako prvý ju za zatvorenými dverami predniesol prokurátor Rostislav Bajger. Po jej ukončení uviedol, že obžalovaným navrhol nepodmienečné tresty väzenia od troch do štyroch rokov. Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz.

"Záverečná reč bola náročná a myslím, že spravodlivá," povedal Bajger v krátkej prestávke, ktorú sudkyňa vyhlásila po ukončení jeho viac než hodinového prejavu. Podľa neho je proti obžalovaným, ktorým hrozí trest od jedného do piatich rokov väzenia, dostatok dôkazov.

Najvyšší trest, tri roky a desať mesiacov si podľa Bajgera zaslúži bývalý šéf spravodajstva Milan Kovanda. "Asi som najväčší lump," komentoval to exšéf rozviedky. Jane Nečasovej potom prokurátor navrhol tri a pol roka. Celé rokovanie prebieha vzhľadom na prerokúvanie utajovaných informácií za zatvorenými dverami. Záverečným rečiam predchádzalo zoznámenie sa s dokumentom vojenského spravodajstva, ktorý okrem utajovaných informácií obsahoval odpovede na otázky sudkyne. Neverejné sú aj ďalšie záverečnej reči, dodáva internetové vydanie denníka Mladá fronta DNES.


Galéria

Petr Nečas a Jana Bývalý premiér Nečas a

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, Facebook;
VIDEO: Idnes.cz

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články