Pamiatky doplatili na nový zákon: V Charkove strhli sochy boľševikov | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Pamiatky doplatili na nový zákon: V Charkove strhli sochy boľševikov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: http://wallpaperswide.com
11.04.2015 17:47

CHARKOV - Maskovaní aktivisti v ukrajinskom meste Charkov strhli tri sochy venované pamiatke komunistických lídrov niekdajšieho Sovietskeho zväzu. Stalo sa tak iba dva dni po prijatí zákona o zákaze komunistických symbolov.


Zosadenie sôch v druhom najväčšom meste Ukrajiny zachytáva v piatok zverejnené video protiruskou skupinou. Za obeť im postupne padli monumenty lídrov boľševickej revolúcie v cárskom Rusku - Serga Ordžonikidzeho, Nikolaja Rudneva a Jakova Sverdlova. V Charkove pritom ešte v septembri strhli veľkú sochu zakladateľa Sovietskeho zväzu Vladimira Iljiča Lenina, píše spravodajský portál France24.

Zákony schválené vo štvrtok ukrajinským parlamentom zakazujú používanie symbolov sovietskeho komunistického režimu a uznávajú úlohu partizánov vzdorujúcich počas vojny Červenej armáde ako bojovníkov za slobodu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok novoprijaté zákony na Ukrajine odsúdilo. Moskva tiež tvrdí, že uznanie zásluh partizánov ako bojovníkov za slobodu je vzdaním pocty "kolaborantom s nacistami".

Pamiatky doplatili na nový
Zdroj: Foto: topky.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: internet

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články