Obvinil vládu z tajnej dohody na teroristickom útoku: Našli ho mŕtveho! | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Obvinil vládu z tajnej dohody na teroristickom útoku: Našli ho mŕtveho!

Alberta Nismana našli mŕtveho
Alberta Nismana našli mŕtveho, Zdroj: Twitter
19.01.2015 08:59

BUENOS AIRES - Argentínskeho špeciálneho prokurátora Alberta Nismana, ktorý obvinil vládu z tajných dohôd s Iránom týkajúcich sa teroristického útoku v metropole Buenos Aires z roku 1994, našli mŕtveho. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné ranné vyjadrenia predstaviteľov.


Špeciálny prokurátor Nisman sa mal dnes zúčastniť na zasadnutí Kongresu za zatvorenými dverami, kde mal vysvetliť svoje minulotýždňové tvrdenie, že prezidentka Cristina Fernándezová a minister zahraničných vecí Héctor Timerman dohodu s Iránom utajovali.

Alberta Nismana našli mŕtveho
Zdroj: Twitter

Prokurátor tvrdil, že obaja politici sľúbili milosť a slobodu iránskym predstaviteľom obvineným zo zorganizovania bombového útoku na židovské stredisko v metropole Buenos Aires z roku 1994, ktorý si vyžiadal 85 mŕtvych, výmenou za tak veľmi potrebné dodávky ropy od Iránu. 

Alberta Nismana našli mŕtveho
Zdroj: Twitter

Nismana našli mŕtveho v nedeľu krátko pred polnocou miestneho času (dnes pred 04.00 h SEČ) v kaluži krvi v jeho kúpeľni. Očividne išlo o samovraždu, napísal denník Buenos Aires s odvolaním sa na nemenované zdroje. Zatiaľ nebolo vydané oficiálne vyhlásenie o prokurátorovej smrti.


Galéria

Alberta Nismana našli mŕtveho Alberta Nismana našli mŕtveho Alberta Nismana našli mŕtveho Alberta Nismana našli mŕtveho Alberta Nismana našli mŕtveho

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Twitter, SITA,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články