Kuriózna pátracia akcia: Zraneného turistu našli s pomocou Facebooku | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Kuriózna pátracia akcia: Zraneného turistu našli s pomocou Facebooku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.01.2015 14:07

WASHINGTON - Američana Ryana Pritcharda, ktorý sa zranil počas turistiky v kalifornskej prírodnej rezervácii Putah Creek State Wildlife Area, našli s pomocou sociálnej siete Facebook.


Štyridsaťjedenročný Pritchard sa počas výletu so synmi pošmykol a spadol zo 45-metrového útesu, pričom pristál v korune stromu. Keďže 18-ročný Devon sa už v tom čase nachádzal v aute, Pritchardov 11-ročný syn Jake zliezol po útese a z otcovho telefónu zavolal záchranárov. Hovor sa však prerušil skôr, ako Jake stihol uviesť polohu. Ďalšie pokusy obnoviť hovor zlyhali.

Po Pritchardovi následne začalo pátrať oddelenie šerifa v okrese Solano. "Naši dispečeri prijali informáciu a začali pracovať na zistení polohy subjektu," uviedol hovorca šerifa Daryl Snedeker. Určiť polohu zraneného muža sa však nepodarilo ani po lokalizácii mobilného telefónu, ktorý ich nasmeroval k telekomunikačnej veži vzdialenej 30 kilometrov od miesta, kde Pritchard so synom v skutočnosti boli. Nato dispečerke v zácviku Breanne Martinez napadlo použiť sociálne siete. S pomocou služby Google sa jej podarilo nájsť Pritchardov profil na službe LinkedIn, odkiaľ sa dostala na jeho profil na Facebooku, kde objavila mužovu fotku so synmi s výhľadom na jazero Berryessa. "Dnes sme na turistike po trase Blue Ridge," uvádzal komentár pod fotografiou. 

Na základe tejto informácie sa záchranárom podarilo Pritcharda nájsť a previezť ho do nemocnice. Ako televízii CBS uviedla jeho rodina, muž utrpel niekoľko zlomenín a má poranenie hlavy. "Som skutočne ohromený. Som veľmi hrdý, že prevzali iniciatívu a vyriešili problém," povedal o svojich podriadených šerif Thomas Ferrara.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články