Návrh na zdanenie internetu ostro kritizoval hovorca komisárky EK | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Návrh na zdanenie internetu ostro kritizoval hovorca komisárky EK

Demonštrácia proti zdaneniu internetu v Maďarsku.
Demonštrácia proti zdaneniu internetu v Maďarsku.
Zdroj: SITA
28.10.2014 16:45

BUDAPEŠŤ/BRUSEL - Ostrý protest proti plánovanému zdaneniu internetu adresoval dnes v Bruseli maďarskej vláde Ryan Heath - hovorca komisárky Európskej komisie zodpovednej za digitálnu agendu Neelie Kroesovej. Informovala o tom agentúra MTI.


Na pravidelnej dennej tlačovej konferencii EK Heath povedal, že Maďarsko už aj tak zaostáva za priemerom členských štátov Európskej únie v oblasti digitálneho sektora. Podľa hovorcu by sa Maďarsko ubralo zlým smerom, ak by zavedením tejto dane zneistilo využívanie prenosu dát prostredníctvom internetu. "Európu môže z krízy vytiahnuť práve digitálne hospodárstvo," cituje MTI Heartha.

Kroesová minulý týždeň na Twitteri povzbudila Maďarov k účasti na nedeľňajšej demonštrácii a výzvu organizátorov na protest zdieľala na svojej stránke na Facebooku. Proti zámeru vlády premiéra Viktora Orbána zdaniť internet protestovali v nedeľu večer v Budapešti tisíce Maďarov. Vládu vyzvali, aby do 48 hodín úplne stiahla z parlamentu návrh na zdanenie internetu.

Vládna strana Fidesz však predložila v pondelok parlamentu pozmeňujúci návrh, ktorým by bola určená horná hranica mesačného zdanenia internetu na 700 forintov (2,27 eura) a v prípade právnických osôb 5000 forintov (16,32 eura). Odporcovia už pripravujú protesty v Budapešti, viacerých maďarských mestách, ale aj vo Varšave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články