Prestrelka v Iraku: Pri útokoch zahynulo najmenej 36 ľudí | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Prestrelka v Iraku: Pri útokoch zahynulo najmenej 36 ľudí

Nálety počas nepokojov v Iraku
Nálety počas nepokojov v Iraku
Zdroj: SITA
24.02.2014 07:23

BAGDAD - Najmenej 26 policajtov prišlo o život a desiati ďalších utrpeli zranenia pri zrážkach s ozbrojencami, ku ktorým došlo v nedeľu v severnom Iraku. S odvolaním sa na policajné zdroje o tom informovala agentúra Sinchua.


Prestrelka vypukla po tom, ako neidentifikovaní ozbrojenci zaútočili na policajné jednotky chrániace ropovody južne od mesta Mosul. Podľa zdrojov trvala viac než hodinu a pol. K zodpovednosti za útok sa zatiaľ neprihlásila žiadna militantná skupina.

Ďalších najmenej desať ľudí zahynulo v nedeľu ráno pri viacerých útokoch v Bagdade a okolí, kde militanti použili okrem iného bomby umiestnené vo vozidlách, informovala predtým agentúra AP.

Irackí vzbúrenci rozpútali od vlaňajška najhoršie násilie za posledné roky v snahe narušiť úsilie vlády o zaistenie bezpečnosti v celej krajine. Podľa údajov OSN zabili vlani v Iraku 8868 ľudí, z toho 7818 civilistov, čím sa minulý rok stal najkrvavejším v krajine, odkedy sa rozsiahly konflikt medzi miestnymi náboženskými skupinami začal v roku 2007 upokojovať.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články