Policajné pátranie prinieslo ovocie: Našli ukradnutú krv Jána Pavla II. | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Policajné pátranie prinieslo ovocie: Našli ukradnutú krv Jána Pavla II.

Ján Pavol II.
Ján Pavol II.
Zdroj: SITA
31.01.2014 18:01

RÍM - Talianska polícia po niekoľkodňovom intenzívnom pátraní konečne našla všetky časti ukradnutej relikvie, ktorej súčasťou bola aj vzorka krvi zosnulého pápeža Jána Pavla II. Nález sa skrýval v garáži patriacej dvom mužom zadržaných v súvislosti s prípadom.


"Myslím, že Ján Pavol II. by im odpustil. A myslím, že my by sme mali urobiť to isté," uviedol miestny biskup Giovanni D'Ercole.

Nádobu obsahujúcu krv zosnulého pápeža ukradli z areálu kostola San Pietro della Ienca v hornatom regióne Abruzzo v centrálnej časti Talianska. Ján Pavol II., ktorý zomrel v roku 2005, tam v minulosti často a rád chodieval lyžovať. Po vzácnom artefakte vyhlásili rozsiahle pátranie, do ktorého sa zapojilo asi 50 policajtov. Krádež sa stala ešte v sobotu. 

Na svete existujú údajne len tri nádoby obsahujúce krv tohto obľúbeného pápeža. Očakáva sa, že rodáka z Poľska by mala súčasná hlava katolíckej cirkvi pápež František už v apríli vyhlásiť za svätého. Stane sa tak pravdepodobne na veľkonočnej slávnosti za účasti státisícov pútnikov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články