Slovenský tyran Lizoň je na slobode: Surové mučenie manželky mu nedokázali! | Topky.sk

Utorok, 24. september 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Slovenský tyran Lizoň je na slobode: Surové mučenie manželky mu nedokázali!

V tomto dome mala Lizoňova manželka prežívať muky
V tomto dome mala Lizoňova manželka prežívať muky
Zdroj: SITA
30.10.2012 14:30

WASHINGTON – V prípade Slováka Petra Lizoňa, ktorý dlhé roky sadisticky mučil a väznil manželku Stephanie na ich spoločnej farme v Západnej Virgínii, nastal nečakaný zlom. Po tom, čo beštiálneho tyrana poslali v júli tohto roka za mreže, sa pred pár dňami dostal na slobodu!


Petra Lizoňa v júli obvinili z mučenia a väznenia manželky Stephanie, ktoré malo trvať dlhých 10 rokov, a poslali ho za mreže. Ako však informovali americké médiá, veľká porota, ktorá mala pred pár dňami rozhodovať o jeho treste, Lizoňa neodsúdila. Naopak prepustila ho na kauciu. Surový tyran so slovenskými koreňmi si tak môže užívať slobody dovtedy, kým neporuší podmienky alebo sa v jeho prípade neobjavia nové dôkazy. O ďalšom osude Lizoňa bude veľká porota rozhodovať opäť vo februári 2013.

Lizoň sa pred prvým súdom zmenil na nepoznanie
Slovenský tyran Lizoň je
Zdroj: SITA

Prípad, ktorý upútal pozornosť amerických médií, sa dostal na svetlo sveta v júli tohto roka, keď Lizoňova manželka Stephanie ušla pred domácim peklom do krízového centra. Tam svoj smutný príbeh vyrozprávala cudzej žene, ktorá zalarmovala políciu. Sadistické monštrum Lizoň, ako ho v médiách označujú, malo manželku nielen surovo biť, ale aj väzniť v pivnici v putách a páliť žehličkou a panvicou na prsiach a chrbte.

Z manželky si spravil otroka a vždy keď vstupoval do miestnosti, musela pred ním kľačať. Stephanie dokonca pri jednej z bitiek mala prísť o dieťa, ktoré našli zakopané na rodinnej farme. Druhé dieťa, ktoré s tyranom splodila, v krutých podmienkach prežilo, no údajne sa mu nikdy nedostalo riadnej lekárskej starostlivosti.

Tamojšia polícia podobný prípad jakživ nezažila. "Ide o desaťkrát horší prípad domáceho násilia, než s akým sa bežne stretávame. Zjavne to presahuje kategóriu zneužívania a zlého zaobchádzania. Ja by som to nazval mučením," povedal vtedy zástupca miestneho šerifa Tony Boggs. Keď stál Lizoň v lete prvýkrát pred súdom, týraná Stephanie svoju výpoveď zmenila a manžela si zastávala. Súd jej však neuveril a Američana poslal za mreže.


Galéria

V tomto dome mala Lizoň sa pred prvým

Nástroje k článkuZDROJ: ZB
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články