°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Polícia zlikvidovala ďalšiu rómsku osadu, žilo tam približne 800 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
14.09.2012 06:41

SUCY-EN-BRIE - Francúzska polícia vo štvrtok vypratala ďalšiu rómsku osadu na okraji Paríža, ktorú obývali nelegálni imigranti. Terčom najnovšieho zákroku bol tábor na juhovýchodnom predmestí Sucy-en-Brie, v ktorom žilo približne 800 ľudí a podľa nemenovaného predstaviteľa miestnej radnice bol jedným najväčších vo Francúzsku.


Pozemok určený na výstavbu diaľnice Rómovia okupovali od októbra minulého roka. Spočiatku mal iba okolo 80 obyvateľov, postupne sa k nim však pridávali ľudia vysídlení z iných osád. Polícia konala na základe rozhodnutia súdu, ktorý prikázal priestor vypratať do soboty. Podobný zákrok sa vo štvrtok uskutočnil aj v centre mesta Lyon, odkiaľ v predvečer návštevy ministra vnútra Manuela Vallsa vyhnali asi 80 Rómov.

Odhaduje sa, že v nelegálnych osadách na celom území Francúzska momentálne žije okolo 15-tisíc Rómov pochádzajúcich prevažne z Rumunska alebo Bulharska. Minister Valls tento problém rieši rovnako ako jeho predchodca a okrem likvidácie rómskych obydlí naďalej ponúka letenky zdarma a iné finančné výhody pre Rómov, ktorí sa rozhodnú vrátiť do krajín pôvodu.


Galéria

Ilustračné foto Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu Francúzska polícia zlikvidovala ďalšiu

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články