Pondelok, 24. január 2022. Meniny má Timotej, Timon, Tímea, zajtra Gejza.

Zázrak: Žena (22) prežila pretrhnutie lana na bungee jumping!

Erin Langworthy sa zotavuje po pretrhnutí lana na bungee jumpingGaléria fotiek (1)
Erin Langworthy sa zotavuje po pretrhnutí lana na bungee jumping

CANBERRA - Všetci anjeli strážni museli stáť na Silvestra pri 22-ročnej Austrálčanke, ktorá pri Viktóriiných vodopádoch na hraniciach Zimbabwe a Zambie prežila prethnutie 111-metrového lana na bungee jumping.


Erin Langworthyová z Perthu v dnešnom vysielaní televíznej stanice Channel 9 povedala, že 31. decembra sa chystala skočiť z mosta Victoria Falls Bridge do rieky Zambezi, keď sa lano v polovici pádu roztrhlo.

Zrazu bolo všetko čierne, povedala mladá žena. "Ako som sa ponárala hlbšie, voda bola chladnejšia a to ma zrejme opäť prebralo k vedomiu," dodala.

Napriek tomu, že mala nohy zviazané lanom a zlomenú kľúčnu kosť, podarilo sa jej priplávať k brehu.

"Cítila som sa, ako keby ma niekto poriadne zmlátil," opísala Langworthyová svoj traumatický dovolenkový zážitok. Navyše ju stále strhával prúd, takže bola dezorientovaná a zvyšok lana sa opakovane zachytával o dno.

Austrálčanku podľa novín Post Zambia ošetrili v nemocnici v Zimbabwe a potom previezli do Juhoafrickej republiky. Okrem modrín však nebola vážnejšie zranená.

Skoky z mosta Victoria Falls Bridge organizuje spoločnosť Safari Par Excellence, ktorá ich na svojej internetovej stránke propaguje sloganom "111 metrov čistého adrenalínu!".

 

ZDROJ: TASR/FOTO: news.com.au; VIDEO: Youtube Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články