Kauza Devín banky je na stole: Zaoberá sa ňou už samotný Špecializovaný trestný súd | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Kauza Devín banky je na stole: Zaoberá sa ňou už samotný Špecializovaný trestný súd

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.10.2019 20:50

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR na štvrtkovom pojednávaní zrušil časť oslobodzujúceho rozsudku pre bývalého šéfa Devín banky Ľubomíra K. aj ďalších štyroch spoluobžalovaných. Odvolanie prokurátora zamietol len v prípade jednej obžalovanej. Vecou sa tak bude opäť zaoberať Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Senát ŠTS v Banskej Bystrici v máji minulého roku oslobodil spod obžaloby bývalého šéfa Devín banky Ľubomíra K. aj ďalších piatich spoluobžalovaných. Prokurátor sa voči rozsudku odvolal. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v trestnej veci Devín banky júli 2015 obžalobu na šesť osôb – Ľubomíra K. a spol. pre pokračovacie trestné činy sprenevery a úverového podvodu.

V organizovanej skupine mali byť štyria zamestnanci banky a dvaja členovia predstavenstva. V období rokov 1998 – 2001 vykonávali podľa obžaloby v mene Devín banky rozličné finančné transakcie pri vykonávaní termínovaných vkladov spojených so zmenkovými obchodmi a poskytovaním úverov vybraným určitým slovenským a ruským firmám. Spreneverou pri termínovaných vkladoch mali spôsobiť spôsobená škodu 30,93 milióna eur. Podvodným spôsobom malo byť tiež poskytnutých 25 úverov v objeme 88,4 milióna eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články