Danko vyzval opozíciu na účasť na svojej schôdzi: Premiér sa odvolávania nebojí | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Danko vyzval opozíciu na účasť na svojej schôdzi: Premiér sa odvolávania nebojí

Andrej Danko a Peter Pellegrini
Andrej Danko a Peter Pellegrini
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák
06.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) vyzýva opozičných poslancov, ktorí iniciovali mimoriadnu schôdzu na vyslovenie nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD), aby sa na tejto schôdzi v pondelok zúčastnili. Koalícia je pripravená doplniť hlasy, aby sa schôdza konala. Pre opakovanú neuznášaniaschopnosť pléna sa schôdza presunula z piatka na pondelok (9. 9.). Premiér vyhlásil, že on ani jeho ministri sa schôdze k odvolávaniu neboja.


"Opozícia má svoje práva v zmysle rokovacieho poriadku. Právo je iniciovať schôdzu, ale je tiež jej povinnosťou prísť na schôdzu," povedal Danko, ktorý kritizoval niektorých neprítomných opozičných poslancov. Spomenul napríklad šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Dodal, že povinnosťou koalície nie je dopĺňať hlasy za "lajdákov" z opozície. Danko zároveň vyzval opozíciu na korektnú komunikáciu.

Andrej Danko a Peter
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

"Ani ja, ani ministri sa nebojíme tohto návrhu a výkrikov opozičných poslancov, ktorí sa pod túto schôdzu podpísali. Myslím si, že si máme čo povedať, a teším sa, čo všetko si budeme môcť porozprávať aj o týchto poslancoch a poslankyniach a ktorí sa z toho zrejme nebudú tešiť," vyhlásil Pellegrini. Očakával by, že opozícia bude k návrhom na odvolanie premiéra či členov vlády pristupovať s väčšou vážnosťou.

Andrej Danko a Peter
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Dodal, že on si parlament ctí a vždy bude ctiť, preto príde na schôdzu aj v pondelok o 13.00 h. "Budeme pripravení diskutovať o tom, o čom je schôdza, a tiež pripomínať kolegom, ktorí sa pod schôdzu podpísali, čo všetko majú za ušami a či si naozaj myslia, že majú morálne právo hovoriť o niečom, o čom hovoriť chcú," doplnil šéf vládneho kabinetu.

Danko vyzval opozíciu na
Zdroj: Topky/Vlado Benko Jr.

Opozícia chce predsedu vlády odvolať preto, lebo nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer-SD) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská komunikáciu s Marianom Kočnerom odmieta a medzičasom vo funkcii skončila.


Galéria

Andrej Danko a Peter Andrej Danko a Peter Andrej Danko a Peter

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články