Danko: Želám si, aby sa tak, ako v šachu, hralo podľa pravidiel aj v živote | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Danko: Želám si, aby sa tak, ako v šachu, hralo podľa pravidiel aj v živote

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
11.08.2019 06:10

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa zúčastnil na slávnostnom ukončení Majstrovstiev Európy mládeže v šachu 2019. Nad podujatím, ktoré finalizovalo v sobotu v Bratislave, navyše prevzal záštitu. Pri tejto príležitosti vyzdvihol význam tohto kráľovského športu.


V Bratislave sa na finále Majstrovstiev Európy mládeže v šachu zišlo viac ako 1300 hráčov z 49 štátov. Slávnostného udeľovania cien sa zúčastnil aj šéf parlamentu Andrej Danko. Ten sa už dlhodobo netají svojím pozitívnym prístupom k tomuto kráľovskému športu. „Šach je úžasný v tom, že učí človeka tvorivo myslieť. Okrem toho, zaväzuje ľudí k tomu, aby dodržiavali pravidlá. To je veľmi dôležité aj v živote. Šach taktiež učí ľudí vzájomnej úcte a čestnosti. Som presvedčený o tom, že takýto základ by mal mať každý,“ uviedol na adresu športu, ktorý sám často praktizuje.

Aj toto podujatie podľa jeho slov prispieva k spopularizovaniu šachu na Slovensku. Predseda NR SR už pravidelne organizuje každý december Vianočný šachový turnaj. Okrem toho, prezradil, že rozbieha aj projekt „Šach na školách“, ktorý ako verí, zvýši členskú základňu kvalitných slovenských športovcov.

„Okrem toho pripravujeme aj systém kvalifikácie významných športových podujatí, aby štát mohol do budúcnosti adresne a kvalifikovane podporovať podujatia v tých športoch, kde to bude mať pozitívny dopad na rozvoj regiónov, ako aj na rozvoj športu na Slovensku,“ uviedol predseda parlamentu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články