°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Liberáli vítajú zámer Slobodníka odísť z postu šéfa finančnej polície

Strana Sloboda a Solidarita
Strana Sloboda a Solidarita
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
09.08.2019 15:35

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita víta zámer šéfa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka odísť z funkcie. Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení liberálov, do funkcie šéfa jednotky sa nikdy ani nemal dostať.


„Je dôležité, aby sme aj naďalej pokračovali v tlaku a snahe očistiť Slovensko od „našich" ľudí," dodal poslanec Jozef Rajtár. Slobodník o zámere odísť z funkcie ako aj o ukončení svojho pôsobenia v polícii hovoril v rozhovore pre Denník N. Podľa Prezídia Policajného zboru však ešte oficiálne žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru nepodal. Národnú jednotku finančnej polície viedol od roku 2014.

SaS Slobodníka v minulosti kritizovala pre údajné kontakty s albánskym klanom Kukuliovcov, ktorí pôsobí na Slovensku alebo s Petrom P. ktorý je súdený za daňové podvody. Podľa policajného prezidenta Milana Lučanského sa však jeho kontakty s Albáncami vyšetrovaním nepreukázali. Slobodník v rozhovore pre Denník N zároveň odmietol, že by spolupracoval s obžalovaným Marianom K. a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Tí vo vzájomnej komunikácii spomínajú "Beďa" z prostredia polície.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články