Fico nevidí dôvod na predčasné parlamentné voľby: Neexistujú žiadne podmienky, tvrdí šéf Smeru | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Fico nevidí dôvod na predčasné parlamentné voľby: Neexistujú žiadne podmienky, tvrdí šéf Smeru

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
01.07.2019 14:30

BRATISLAVA - , Na predčasné parlamentné voľby neexistujú podmienky. Uviedol to dnes na brífingu predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico. Zdôraznil, že schopnosť koalície dohodnúť sa je zárukou, že predčasné voľby ostanú len nesplneným snom opozície a časti médií. Fico zároveň povedal, že Smer už pracuje na stratégii volebnej kampane, založená má byť prevažne na sociálnom štáte a priamom kontakte s verejnosťou.


"Ja si myslím, že Smer má právo sa uchádzať o víťazstvo v nasledujúcich parlamentných voľbách," povedal Fico. Na otázku, či pre Smer nepredstavuje konkurenciu údajne chystaná strana exministra zdravotníctva Tomáša Druckera, Fico povedal, že ide o projekt, ktorého sa absolútne neobáva. "Predstavte si pána Druckera, ako chodí po východnom Slovensku, po dedinách, ktoré majú 200 - 300 ľudí a láka tam voličov nejakými sociálnymi otázkami. On jednoducho na to nemá," vyhlásil Fico s tým, že Drucker je "typický kaviarenský liberálny politik."

"Je to typ projektu, ktorý nás absolútne neohrozuje," povedal. Rovnako Fica podľa vlastných slov nezaujíma ani strana bývalého prezidenta Andreja Kisku. "Ak jeden z najväčších podvodníkov v histórii Slovenska si chce založiť vlastnú politickú stranu, tak to aj dopadne," povedal.

Robert Fico
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Fico sa tiež vyjadril k summitu, na ktorom sa v Bruseli rozhoduje o nomináciách na vedúce posty v Európskej únii. Podľa vlastných slov nemá pochybnosti, že "veľkí si to zase rozdelia". "Bolo by obrovskou cťou pre Slovensko, keby sme mali na riadiacich pozíciách našich predstaviteľov," povedal Fico s tým, že má ale pocit, že "to dopadne ako obyčajne". "Je to zákulisné, je to nechutné. Tieto rokovačky sú také, ani by ste tam radšej nechceli byť," uviedol Fico s tým, že nakoniec sa na rozdelení postov pravdepodobne dohodnú veľké krajiny.


Galéria

Robert Fico Robert Fico Robert Fico

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články