°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

SaS oslavuje desať rokov: Na veľkom sneme ich čaká zmena stanov i voľba nových ľudí

Poslanci SaS
Poslanci SaS
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
22.06.2019 10:08

BRATISLAVA - SaS čaká zmena stanov a voľba nových ľudí do republikovej rady strany. Zaoberať sa tým bude na sobotňajšom kongrese SaS v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave.


"Bude to veľký výročný kongres. Preto sme aj prostredie tejto akcie situovali do starej národnej rady," povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. Za najdôležitejší bod programu považuje zhrnutie desaťročnej existencie strany.

Najväčším obsahovým blokom kongresu bude podľa jej slov zmena stanov strany, ktorá reflektuje na zmeny v zákone o politických stranách. "Prispôsobujeme kongresom naše vlastné stanovy, volíme do orgánov strany ďalších nových ľudí. Verím, že budeme aj úprimne hodnotiť to naše desaťročné pôsobenie," povedala Blahová.

Hovorca strany Róbert Buček doplnil, že na kongrese vystúpia predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia Ľubomír Galko a Jana Kiššová. Priblížil, že sa uskutoční voľba členov republikovej rady strany. Podľa jeho slov sa prítomným prihovorí aj prezidentský kandidát Robert Mistrík.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články