SaS má hovoriť o novom podpredsedovi Národnej rady: Horúci kandidáti sú Galko a Kiššová | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

SaS má hovoriť o novom podpredsedovi Národnej rady: Horúci kandidáti sú Galko a Kiššová

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: SITA/Braňo Bibel
08.06.2019 09:58

BRATISLAVA - Republiková rada SaS má v pondelok hovoriť o tom, kto nahradí Luciu Ďuriš Nicholsonovú odchádzajúcu do europarlamentu na poste podpredsedníčky Národnej rady (NR) SR. Spomínajú sa Ľubomír Galko a Jana Kiššová (obaja SaS). Povedala to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.


"Je to logické aj vzhľadom na ich stranícku funkciu a počet preferenčných krúžkov, ktoré získali vo voľbách," povedala. Viacerí členovia klubu sa podľa nej na menách Galko a Kiššová zhodli z podobných dôvodov.

SaS má hovoriť o
Zdroj: Jan Zemiar

Republiková rada sa bude okrem nominácií na podpredsedu parlamentu venovať aj hodnoteniu eurovolieb a ďalším témam. "Hlavným bodom bude téma nastávajúceho kongresu, čiže program kongresu, jeho príprava, zmena stanov súvisiacich s novým zákonom o politických stranách. Budeme podľa všetkého hodnotiť eurovoľby a ich výsledky a budeme hovoriť o nových členoch, ktorí budú volení na kongrese do republikovej rady," doplnila.

Jana Kiššová
Zdroj: Vlado Anjel

Vylúčená nie je ani téma spolupráce s inými stranami. Marie Stracenská z komunikačného oddelenia SaS doplnila, že strana vylúčila zo spolupráce len Smer-SD, ĽSNS a SNS. "Spoluprácu s ostatnými stranami vrátane novej strany Andreja Kisku si SaS predstaviť vie," dodala Stracenská.


Galéria

Richard Sulík Jana Kiššová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články