°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

FOTO Kiska sa stretol s Merkelovou: Nemeckej kancelárke udelil najvyššie štátne vyznamenanie

Angela Merkelová a Andrej Kiska
Angela Merkelová a Andrej Kiska
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
07.02.2019 17:20

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska dnes nemeckej kancelárke Angele Merkelovej odovzdal najvyššie štátne vyznamenanie. Ako ďalej informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR, Rád Bieleho dvojkríža I. triedy dostala za mimoriadne zásluhy o všestranný rozvoj vzťahov medzi Slovenskom a Nemeckom.


"Toto ocenenie je zároveň prejavom vďaky a uznania za osobný prínos kancelárky k posilňovaniu jednoty v Európe, a to najmä v kľúčových momentoch jej nedávnej histórie a tiež za ochranu a presadzovanie hodnôt slobody, demokracie a solidarity," informoval Prezidentský palác.Obaja štátnici si zároveň pripomenuli blížiace sa 30. výročie pádu Berlínskeho múru a Nežnej revolúcie, ktoré otvorili dvere aj pre občanov Slovenska k slobodnému rozvoju a prosperite v Európskej únii. 

Angela Merkelová a Andrej
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Prezident a kancelárka diskutovali aj o vývoji vo V4, v Európe a vo svete a o ďalších perspektívach posilňovania európskej bezpečnosti a obrany. "Témou rozhovoru boli tiež otázky ďalšieho ekonomického vývoja na našom kontinente a situácia na Ukrajine," dodala kancelária prezidenta. Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes navštívila Bratislavu, pričom sa zúčastnila na zasadnutí premiérov členských štátov V4.

Angela Merkelová a Andrej
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Angela Merkelová a Andrej
Zdroj: TASR - Pavol Zachar


Galéria

Angela Merkelová a Andrej Angela Merkelová a Andrej Angela Merkelová a Andrej Angela Merkelová a Andrej

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články