°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

V zahraničnej politike treba zastávať jednoznačné stanoviská, tvrdí Cséfalvayová

Katarína Cséfalvayová
Katarína Cséfalvayová
Zdroj: TASR/Martin Baumann
05.01.2019 11:25

BRATISLAVA – Za najväčšiu slabinu uplynulého roka z pohľadu zahraničnej politiky Slovenska predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová vytratenie konsenzu v zahraničnopolitických otázkach.


Ako povedala, ešte nie tak dávno sme boli svedkami podpísania vyhlásenia troch najvyšších ústavných činiteľov a predseda vlády hovoril o nevyhnutnosti patriť do najužšieho integračného jadra EÚ. „Následne sme sa však za veľmi krátky čas prepracovali do stavu, kde sa pre mnohých politikov mainstreamom stáva nadávanie na Brusel, či spochybňovanie našich spojeneckých väzieb, ktoré sú nahrádzané utopickou doktrínou akéhosi mostu medzi Východom a Západom,“ povedala Cséfalvayová.

Problémom podľa nej je, že napríklad nevieme vždy zaujať jasné stanoviská v prospech spojencov, ak sa to stalo v prípade útoku novičokom vo Veľkej Británii. „Alebo aj pri nedávnom incidente v Azovskom mori boli vyjadrenia našich predstaviteľov oveľa menej jednoznačné ako u väčšiny našich spojencov,“ povedala predsedníčka Zahraničného výboru NR SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články